Zasada ŻP, czyli o tym, jak schudnąć zdrowo

Jedzenie ma duży wpływ na wygląd sylwetki. Ideałem jest waga mieszcząca się w normie i smukła sylwetka. Nie może być to jednak cel jedyny.
Dbania o wygląd nie powinno się oddzielać od troski o swoje zdrowie. Jeśli się o tym zapomni, to stosuje się różne diety, które obiecują szybkie efekty, ale zabierają to, co ważne w pożywieniu. Zawsze priorytetem jest zdrowe odżywianie. A takie radykalne diety dla zdrowia nie są obojętne. Schudnąć się na nich uda, ale pojawi się efekt jo-jo.


Schudnąć i jednocześnie zadbać o zdrowie


Nie tylko można, ale wręcz trzeba tak zadbać o linię, by i dla organizmu było to z korzyścią. Najważniejsze jest zdrowie, a dieta ŻP mu nie szkodzi. Będzie działać korzystnie, bo znika problem skutków przejadania się. Stosowanie się do niej jest bardzo łatwe. Oto jak schudnąć zdrowo… wystarczy jeść mniejsze porcje. Skrót ten to pierwsze litery słów – żryj połowę. Chcąc dokładnie stosować się do tego, co mówi zasada ŻP, trzeba zmniejszyć objętość posiłków o jedną drugą. Można też w mniejszym stopniu odjąć im objętości. Ważne, by zmiana ta była zauważalna.


Jak jeść mniej, by schudnąć?


Wszystko, co się robi, trzeba robić z głową, tym bardziej, jeśli chodzi o zdrowie i zdrowe odżywianie. Zasada ta dotyczy osób jedzących typowe porcje, a nie tych, które już teraz jedzą tyle, co wróbelek. Nie chodzi o zmniejszanie i tak już niedużych porcji. Wiadomo jednak, co to jest typowy posiłek i w odniesieniu do takiego żywienia zasada ŻP ma zastosowanie. Przykład takiego posiłku to kopiec ziemniaków, dwa kotlety i miseczka surówki. Można zmniejszyć tę ilość jedzenia.


Brak uczucia sytości? To dobrze


Najlepiej sprawdza się ta zasada w przypadku osób, które mają zwyczaj nakładania sobie dużo na talerz. Dieta ŻP wiąże się z tym, że po odejściu od stołu nie będzie się odczuwać sytości. Nie trzeba się tym niepokoić, bo tak być powinno. Prawidłowa objętość posiłku jest wtedy, kiedy zaraz po nim ma się odczucie lekkiego niedosytu. Uczucie sytości pojawia się niedługo później.
Koniec z przejadaniem się to odpowiedź na ważne dla wielu osób pytanie, jak schudnąć zdrowo i bez efektu jo-jo. Ważne jest też, co się je. Trzeba ograniczać ilość pustych kalorii, czyli produktów takich, jak ziemniaki, biały ryż, wyroby mączne.